LOGDAYS 2023 - AUTONOMIA - RELACYJNOŚĆ - KOMPETENCJE

PROGRAM LOGDAYS 2023

I DZIEŃ WARSZTATÓW

Debata z udziałem prelegentów i zaproszonych gości

Szanse i wyzwania branży TSL w niespokojnych i niepewnych czasach.

Warsztat 1.
TEMAT WARSZTATU:

Jak przygotować strategię zrównoważonego rozwoju w branży TSL?

  • Kiedy raportowanie stanie się obowiązkowe dla Twojej firmy?
  • Oczekiwania interesariuszy względem firm logistycznych
  • Najciekawsze strategie ESG oraz dobre praktyki w branży TSL
  • Kluczowe ESG dokumenty branżowe
  • Zdefiniowanie swoich interesariuszy
  • Standardy, które pomogą Ci zbierać i współdzielić dane w łańcuchu dostaw
Warsztat 2.
TEMAT WARSZTATU:

Jak zaprojektować, wdrożyć i zarządzać magazynem na potrzeby e-commerce. Perspektywa dostawcy oprogramowania

Warsztat 3.
TEMAT WARSZTATU:

Business Intelligence w logistyce

  • Jak zminimalizować koszty logistyki poprzez wybór optymalnej lokalizacji dla magazynów i centrów dystrybucyjnych.
  • Jak rozwinąć model i dostosowywać go do procesów zachodzących w organizacji.
  • Sposoby na wykorzystanie bazy danych, Power Query oraz Excela do minimalizacji kosztów transportowych poprzez uzyskiwanie efektów synergii z łączenia ładunków.
  • Tworzenie dashbordów z miernikami i wskaźnikami wspierającymi podejmowanie decyzji biznesowych

II DZIEŃ WARSZTATÓW

Warsztat 1.
TEMAT WARSZTATU:

Intermodal a dokumentacja, transport intermodalny, business case, PCC Intermodal.

  • Intermodalny list przewozowy – przykłady i omówienia najważniejszych dokumentów wykorzystywanych w transporcie intermodalnym (zamówienie, IFC, CMR, CIM, T1, SMGS, EX, IM A, Konosament).
  • Kiedy transport jest niemożlliwy?
  • Kiedy ta metoda transportu jest opłacalna?
  • Jak efektywnie i mądrze zaplanować transport intermodalny?
  • Jak wybrać optymalną logistykę na tu i teraz – case study jednego z największych operatorów intermodalnych w tej części Europy - PCC Intermodal SA
Warsztat 2.
TEMAT WARSZTATU:

Automatyzacja procesów magazynowych. Trendy technologiczne i case study Logisystem

Warsztat 3.
TEMAT WARSZTATU:

Zalety automatyzacji kompletacji za pomocą robotów AMR - rozwiązanie firmy Mushiny

  • Prezentacja firm Mushiny i Puru – przykładowe instalacje
  • Zalety automatyzacji kompletacji za pomocą robotów AMR,
  • Robotyzacja kompletacji, elastyczność i skalowalność rozwiązań.
  • Ćwiczenia - obliczenie ROI przykładowego projektu z wdrożeniem robotów AMR na bazie danych podanych przez uczestników. • Q&A
Warsztat 4.
TEMAT WARSZTATU:

Automatyzacja procesów logistycznych

  • Różne koncepcje na automatyzację procesów logistycznych w praktyce -  w jaki sposób dobrać optymalne rozwiązania do automatyzacji w zależności od charakterystyki przedsiębiorstwa.
  • Czym tak naprawdę jest automatyzacja procesów logistycznych? Praktyczne przykłady wdrożenia systemów.
  • Koordynacja i optymalizacja procesów logistycznych za pomocą systemów transportowych (roboty magazynowe, magazyny wysokiego składowania, systemy transportu palet).
  • Korzyści wynikające z wykluczenia błędów przy produkcji lub składowaniu i wydawaniu towaru.
  • Oprogramowanie WMS: Jak osiągnąć efektywność przepływu towaru na przykładzie decyzji wdrożenia automatycznego systemu zarządzania.
  • Kryteria odpowiedniego doboru systemu identyfikacji towarów (RFID/kody kreskowe/systemy wizyjne). 
Warsztat 5.
TEMAT WARSZTATU:

Bezpieczeństwo operacji logistycznych

  • Zabezpieczenie ładunków – zintegrowane narzędzia wideorejestracji i platformy telematyczne jako forma zabezpieczenia na wypadek uszkodzeń towaru
  • Systemy ewidencji i monitorowania pojazdów – produkty i usługi zapewniające nowoczesne zarządzanie flotą (lokalizacja pojazdów, zdalne odczyty tachografu, monitoring paliwa, kontrola opon itp.)
  • Przegląd nowoczesnych systemów zabezpieczeń technicznych w centrach logistycznych i w magazynach
STREFA INTEGRACJI

Warsztaty LogDays to doskonałe miejsce na pogłębienie kontaktów biznesowych! Pierwszego dnia warsztatów przygotowaliśmy dla Was niespodziankę – przestrzeń networkingową podczas imprezy integracyjnej w plenerze!

STREFA INSPIRACJI

Warsztaty LogDays to dwa dni wypełnione praktyczną wiedzą! Podczas warsztatów zainspirujesz się sprawdzonymi rozwiązaniami, porozmawiasz z praktykami i wymienisz się doświadczeniem!

PRELEGENCI

dr Marta Szymborska
 
Wykładowca, prowadzi zajęcia z zakresu ESG m.in. na studiach MBA w Akademii Kaliskiej.
Absolwentka filologii polskiej (studia magisterskie i doktoranckie) oraz europejskiej komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama... więcej Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła podyplomowe studium PR oraz Akademię Menedżerów CSR. Przez 11 lat zarządzała w Grupie Raben działaniami komunikacyjnymi i CSR w 11 krajach Europy, pracując w centrali na Europę firmy.

Odpowiadała za stworzenie, wdrożenie i realizację strategii PR, CSR oraz zaangażowania społecznego. Od 2017 roku jest odpowiedzialna za działania komunikacyjne i CSR w organizacji GS1, która swoje oddziały posiada w 116 krajach na świecie. Kiedyś kreowała działania na Europę, dziś realizuje światową strategię.

Prowadzi zajęcia z zakresu ESG m.in. na studiach MBA w Akademii Kaliskiej. Autorka ponad 200 publikacji związanej ze społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz pracy doktorskiej na temat wpływu strategii ESG na wizerunek marki.
Jędrzej Jankowski-Guzy
 
Wyższa Szkoła Logistyki,
Silvan Logistics.
mgr nauk ekonomicznych, licencjat matematyki finansowej absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktorant... więcej Politechniki Poznańskiej.

Manager ds. Analiz i Rozwoju w Silvan Logistics. Blisko 10 letni staż z zakresu analiz, controllingu i rozwoju w przedsiębiorstwach produkcyjnych i u operatorów logistycznych. Wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, Asystent w Katedrze Zarządzania Operacyjnego Przedsiębiorstw.

Wykładowca logistyki dystrybucji, zarządzania łańcuchem dostaw, prognozowania, analiz danych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Autor artykułów z zakresu logistyki publikowanych w kraju i za granicą. Badacz projektów rozwojowych finansowanych przez Unię Europejską w ramach programu ERASMUS+ tj. „NEXTLOG - Building Next Generation Competencies for Logisticians and Supply Chain Managers”. Członek Zespołu Projektowego projektów consultingowych dla przedsiębiorstw. Uczestnik wielu projektów finansowanych z Unii Europejskiej.
Jacek Grzechowiak
 
Menedżer ryzyka i bezpieczeństwa
Menedżer ryzyka i bezpieczeństwa. Absolwent WAT, Podyplomowych Studiów Bezpieczeństwa Europejskiego, studiów podyplomowych w SGH i Akademii L. Koźmińskiego. ... więcej Autor licznych publikacji prasowych i konferencyjnych. Gościnnie wykłada na uczelniach wyższych. W przeszłości związany z grupami Securitas, Avon i Celsa, w których zarządzał bezpieczeństwem i ryzykiem. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą RiskResponse oraz pełni funkcję Konsultanta Zarządu ds. Ryzyka i Bezpieczeństwa w Taurus Ochrona Group.
ARTUR OLEJNICZAK
 
Kierownik działu marketingu i PR-u Wyższej Szkoły Logistyki.
Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży Transport, Spedycja, Logistyka. Z zaangażowaniem dzieli się swoją ekspercką wiedzą i interdyscyplinarnymi ...więcej umiejętnościami. Jest cenionym Moderatorem i Keynote Speakerem największych branżowych konferencji oraz Dyplomowanym Trenerem Biznesu i Wykładowcą Wyższej Szkoły Logistyki. Współorganizował Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS - stając się "jego twarzą". Od wielu lat bacznie obserwuje i recenzuje wydarzenia oraz nowości branży TSL i KEP. Autor ponad 100 publikacji dotyczących TSL na łamach czasopisma LOGISTYKA, Gazety Wyborczej, Rzeczpospolita, MSP i innych fachowych czasopism. Specjalizuje się w popularyzowaniu szerokiemu gronu odbiorców różnych aspektów związanych z szeroko pojętą logistyką. Znany z uśmiechu (pozytywnego podejścia do ludzi), barwnego języka oraz charyzmatycznej osobowości. Z pasją, profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem realizuje podejmowane projekty skutecznie stosując strategię win-win.
Monika Konsor-Fąferek 
 
Dyrektor Działu Marketingu i Rozwoju PCC Intermodal SA.
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2010 roku zajmuje się rozwojem branży intermodalnej w Polsce,  tworząc nowe produkty i serwisy intermodalne w strukturach sieci PCC Intermodal SA.   ... więcej Wcześniej związana zawodowo z Grupą Radiową Agory S.A. oraz Instytutem Studiów Wschodnich w Warszawie.

PCC Intermodal SA - lider transportu intermodalnego w Polsce. Firma działa w branży intermodalnej od 2005 roku. Operator posiada krajową licencję kolejową, średniorocznie organizuje ponad 6500 pociągów intermodalnych zarówno w korytarzach krajowych jak i międzynarodowych. Spółka zarządza nowoczesnymi terminalami intermodalnymi m.in. w Kutnie, Gliwicach, Brzegu Dolnym i Frankfurcie nad Odrą. W promieniu 150 km od terminali organizuje ponad 300 odwozów drogowych dziennie. Obecnie PCC Intermodal SA zatrudnia ponad 550 osób.
Wojciech Skwarcewicz
 
Commercial Sales Manager w firmie SolarEdge Polska.
Od 1995 roku nieprzerwanie pracował w branży inwestycyjnej związanej z logistyką magazynową, transportem wewnętrznym, a także ... więcej budową stacji ładowania baterii startowych i trakcyjnych. Pełnił rolę doradczą w zakresie inwestycji wewnątrzmagazynowych i logistycznych. Pracując w Spółce Giełdowej Wandalex (obecnie WDX) opracowywał projekty logistyczne „szyte na miarę” danego magazynu i produkcji, które były realizowane w ramach projektu „Pracujący Magazyn”. Z branżą fotowoltaiczną związał się w 2019 roku, pracując dla Tauron Sprzedaż. W 2021 roku przeszedł do firmy. SOLAREDGE TECHNOLOGIES (POLAND) Zawsze zainteresowany najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Obecnie jest słuchaczem studiów MBA ENERGETYKA w Collegium Humanum oraz studiów MBA Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna na Politechnice Śląskiej. Prywatnie wielbiciel turystyki górskiej.
Stanley Cheng
 
Dyrektor do spraw rozwoju biznesu Mushiny – Europa.
Posiada doświadczenie z zakresu zarządzania, wdrażania projektów robotów mobilnych oraz z zakresu automatyzacji i logistyki.... więcej Od października 2022 roku  pełnię funkcję Dyrektora do spraw rozwoju biznesu w Europie. 
Krzysztof Porębski 
 
Dyrektor do spraw rozwoju. Współzałożyciel PURU Sp. z o.o.
Przedsiębiorca i manager z  ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w automatyzowaniu branży logistycznej. 
Top manager w największych... więcej firmach z obszaru CEP w Polsce. Wieloletni Członek zarządu DPD, Wiceprezes Last Mile Experts, konsultant i doradca. Zajmuje się głównie optymalizacją procesów wraz z ich mechanizacją i automatyzacją.
W PURU wdraża nowoczesne technologie sortownicze i automatykę robotami. Wraz z Mushiny wprowadza na rynek polski rozwiązania automatyczne dla procesów transportu wewnętrznego, sortowania i konfekcjonowania za pomocą robotów.
Jacek Mistewicz
 
Kierownik Projektów SMART Project
Posiada szerokie doświadczenie menadżerskie i wiedzę ekspercką z zakresu magazynów i dystrybucji. Przez ponad 20 lat pracował w „Ruch S.A.”, prowadził projekty ... więcej usprawniające procesy sprzedaży i dystrybucji prasy. Opracował i wdrożył projekt konsolidacji i relokacji magazynów prasy i FMCG, zajmował się przygotowaniem sieci nowoczesnych Centrów Logistycznych. Był odpowiedzialny za opracowanie projektów oraz uruchomienie magazynów o łącznej powierzchni ponad 65 tys. m2.

Pełniąc stanowisko Dyrektora Zarządzającego Pawtrans Holding, zarządzał flotą ponad 200 składów do przewozu płynnych środków spożywczych oraz działem handlowym, spedycyjnym i serwisowym.

Wśród projektów, które prowadził, na wyróżnienie zasługują przede wszystkim opracowanie projektu magazynu e-commerce Poczty Polskiej oraz projektowanie i wdrożenie obsługi magazynowej zakładów produkcyjnych Volkswagen Crafter o łącznej powierzchni ponad 300 000 m2 we Wrześni. Przeprowadził wyceny procesów logistycznych (RFQ) dla Raben oraz CAT LC. Opracował i przygotował projekty magazynów, w tym automatyki dla: Apteki Gemini, Aluprof, Mokate, Kongsberg. Realizował audyty i projektował przepływy materiałowe między innymi dla Volvo, Raben, Topmet, DHL SCh.
Dominik Kowalczyk
 
Dyrektor Obszaru Logistyki i Magazynowania
Absolwent Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Posiada szerokie doświadczenie i wiedzę z zakresu Lean Management, usprawniania ... więcej procesów oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

Swoją karierę jako Lean Expert rozpoczął w SCHNELLECKE SLOVAKIA S.R.O., gdzie wspierał procesy optymalizacyjne oraz aktywnie uczestniczył w KaiKaku Waves na terenie Niemiec, Czech, Słowacji, Ameryki Północnej. W tej samej firmie, zajmując stanowisko Regionalnego Kierownika ds. Lean kierował zespołem Lean Expertów na obszarze Europy Centralnej.

Karierę zawodową kontynuował w firmie DHL EXEL Supply Chain (Poland), w której zajmował się planowaniem procesów logistycznych oraz zarządzał rozbudowaną strukturą operacyjną (powyżej 400 osób) zapewniając efektywne działanie łańcucha dostaw dla klienta branży automotive.

Dominik jest certyfikowanym specjalistą łańcucha dostaw, prowadził liczne szkolenia dla grup pracowników, wyróżnia się bardzo dobrą znajomością 4 języków obcych.
Radosław Śliwka
 
dr inż.
dr inż. Radosław Śliwka SMART PROJECT

Absolwent Logistyki Transportu na Politechnice ... więcej Poznańskiej oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Łańcuchem Dostaw i studiów podyplomowych Lider Cyfrowej Transformacji.

Jest autorem praktycznego doktoratu obronionego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Odbył stypendium z zakresu optymalizacji procesów na University of Porto Portugal. Posiada certyfikaty APICS (CPIM), Six Sigma oraz Prince2.

Obecnie jest Prezesem SMART Project – największej polskiej firmy doradczej specjalizującej się projektach mających na celu zwiększanie wydajności i obniżanie kosztów w zakresie produkcji, transportu, magazynowania i zarządzania zapasami.

Jest autorem książki "Inventory Management Fundamentals”. Jest także współautorem książek: „Decyzje logistyczne z Excelem”, „Praktyczne Wskazówki Zarządzania Łańcuchem Dostaw”, „Budowanie Przewagi Konkurencyjnej Dzięki Zmotywowanym Ludziom, Sprawnym Procesom i Efektywnym Narzędziom IT” oraz bestselleru „Logistyka Casebook”.

Wspiera przedsiębiorców pełniąc rolę Skarbnika i Członka Prezydium Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Mariusz Puto
 
general manager Mantis Polska
absolwent AGH kierunek elektronika oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kierunek MBA. Z branżą logistyczną związany od ponad 20 lat na stanowiskach kierowniczych. Obecnie ... więcej pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Mantis Polska, która jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań klasy WMS dla firm logistycznych, dystrybucyjnych i e-commerce. Odpowiadał za realizację wdrożeń systemów WMS m.in. w firmach 3LP, X-kom, ABCData i PSB.
Jacek Dolata
 
Key Account Manager, Logisystem
Organizator:
 
Partner złoty:
Partner:
Partner merytoryczni:
Partnerzy medialni: