Relacja z LogDays 2014

Inspirujące dyskusje

Jaroszowice k. Wadowic gościły kolejną, trzecią już edycję Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki LogDays. W tym roku pod hasłem „Logistics all days”, które zwyciężyło w corocznym konkursie ogłaszanym podczas LogDays Party wśród uczestników.

Warsztaty LogDays koncentrowały się w tym roku na czterech panelach tematycznych: sprawdzonych strategiach optymalizacji łańcucha dostaw, faktach i mitach na temat automatyzacji procesów, wyzwaniach transportowych oraz pogoni logistyków za jakością. Taka tematyka sprawiła, że wśród uczestników gościliśmy zarówno osoby odpowiedzialne za magazynowanie, transport, jak i całe łańcuchy dostaw w firmach produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz u operatorów logistycznych. Logistycy znaleźli się także wśród trenerów, dzieląc się swoimi doświadczeniami ze zrealizowanych projektów.

Opinie

Hubert Walczak, dyrektor ds. logistyki, aluplast sp. z o.o.

W dniach 4-5 czerwca 2014 r. miałem okazję uczestniczyć w III Ogólnopolskich Warsztatach Szefów Logistyki, które odbywały się w urokliwym miejscu, jakim jest Młyn Jacka Hotel & SPA w Jaroszowicach. Były to dwa bardzo ciekawe dni, spędzone w miłej atmosferze, o którą zadbali zarówno organizatorzy, jak i sami uczestnicy. Wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni entuzjazmu, otwarci na nowe znajomości. LogDays to nie tylko okazja, aby spotkać się w gronie ludzi z różnych branż i środowisk, ale przede wszystkim szansa na poszerzenie swoich horyzontów przez wymianę doświadczeń pomiędzy ekspertami i praktykami w dziedzinie transportu, spedycji i logistyki oraz ciekawą tematykę warsztatów, których dużym atutem była formuła sesji równoległych, umożliwiająca zindywidualizowanie programu zgodnie z oczekiwaniami uczestników. Prezentacje miały wysoki poziom, dzięki temu prelegenci byli zasypywani wieloma pytaniami, wokół których tworzyły się ciekawe, inspirujące dyskusje. Oprócz wystąpień ekspertów pojawiły się liczne ćwiczenia, a także gry logiczne, które integrowały uczestników, urozmaicając tym samym czas spędzony we wspólnym gronie. LogDays 2014 uważam za bardzo udane wydarzenie uszyte na miarę, które na stałe zapisuję w moim kalendarzu. Gratuluję organizatorom i pomysłodawcom, życząc kolejnych sukcesów. Do zobaczenia na kolejnej edycji!

Kasia Grzelak, interLAN

Chcemy więcej! Obecnie większość z nas cierpi na brak czasu. Dlatego coraz rozważniej analizujemy wydarzenia, do uczestnictwa w których jesteśmy zapraszani. Ważny jest zakres tematyczny i osoby prowadzące, a także miejsce i otoczenie. Jednak ostatecznie to, co najistotniejsze, to to, czy uczestnicząc w takim wydarzeniu, wyniesiemy coś ważnego dla siebie. Jeśli tak, to znaczy, że było warto.
Jeśli chodzi o warsztaty LogDays, mamy wszystko: rozsądną grupę uczestników, która pozwala na integrację i wymianę doświadczeń, oraz bardzo ambitny plan i kompetentnych wykładowców. To wszystko składa się w całość i nasuwa tylko jeden wniosek. Chcemy więcej i jeszcze głębiej studiować zagadnienia z zakresu logistyki, szczególnie w obszarze związanym z zarządzaniem procesami transportowymi w łańcuchu dostaw.

Anna Żurek, kierownik ds. handlu i marketingu, Instytut INTL

Było nam bardzo miło uczestniczyć w kolejnej już edycji Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki LogDays 2014. Organizatorzy znów wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz zmysłem organizacyjnym. Uczestnicy biorący udział w warsztatach mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnie przygotowanych szkoleniach, na których mogli wykazać się swoją wiedzą teoretyczną, jak również nauczyć się nowych rzeczy, biorąc udział w grach strategicznych. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń branży logistycznej, na którym warto było być. Z każdym rokiem grono osób uczestniczących w tym wydarzeniu powiększa się, co świadczy o prestiżu, jakim cieszy się wśród ekspertów logistyki. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną edycję!

Grzegorz Zwoliński, dyrektor zarządzający, AG Consult

Po raz pierwszy firma AG Consult, będąc Partnerem Technicznym, uczestniczyła w Ogólnopolskich Warsztatach Szefów Logistyki LogDays 2014 zorganizowanych w Wadowicach przez Forum Media Polska Sp. z o.o. Była to świetna okazja do wymiany myśli, doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami różnych firm. Interesujące prelekcje oraz forma warsztatów włączających uczestników do dyskusji w naszej ocenie była bardzo dobrym połączeniem. Dopełnieniem dalszych rozmów w kuluarach była wieczorna kolacja, wspólne gry i dobra zabawa przy muzyce. Dla naszej firmy było to ciekawe wydarzenie, które pozwoliło nam na szerszą prezentację i promowanie oferowanych przez nas rozwiązań z zakresu automatycznej identyfikacji, RFID oraz systemów informatycznych, a w szczególności systemu WMS AccellosOne.

Klaudia Grzybowska, marketing manager, TimoCom

LogDays to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego menedżerowie firm logistycznych spotkali się, by poznać nowinki z branży i by wymienić się z innymi swoimi doświadczeniami. Każdy z uczestników na co dzień jest praktykiem i specjalistą w swojej dziedzinie, a co za tym idzie, wniósł w to wydarzenie bardzo cenny wkład empiryczny. Szczególnie ważna okazała się warsztatowa forma, która pozwoliła na pracę w małych grupach i nawiązanie bezpośrednich rozmów pomiędzy prowadzącymi warsztaty a ich uczestnikami, a także pomiędzy samymi uczestnikami. LogDays to także szansa na pozyskanie nowych kontaktów biznesowych oraz niezwykle ważnej, branżowej wiedzy. Tegoroczna edycja została zorganizowana w uroczym kompleksie Młyn Jacka w Jaroszowicach, co dodatkowo zwiększyło prestiż wydarzenia. Takie miejsca sprzyjają miłej atmosferze i budowaniu relacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami wydarzenia. Organizatorzy zadbali nie tylko o odpowiedni poziom merytoryczny programu, ale także o liczne atrakcje o charakterze integracyjno-rozrywkowym.

Agenda

Fotorelacja