Prelegenci LogDays 2020:

Piotr
Susz
praktyk i interim manager
logistyczne.info
 

Mgr. inż. logistyki, absolwent studiów Executive MBA na Politechnice Wrocławskiej. Właściciel firmy konsultingowej oraz autor bloga www.logistyczne.info. Aktualnie zaangażowany w kilka projektów logistycznych na terenie całej Polski. Współpracuje jako interim manager, konsultant oraz kierownik projektów. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych systemów logistycznych, audycie logistycznym oraz projektach optymalizujących procesy. Autor szeregu rozwiązań służących do kwalifikacji i oceny pracowników logistyki oraz systemami wynagrodzeń skorelowanymi z wynikami śledzonych lokalnych KPI’s.

Łukasz
Jatta
senior principal / partner
Międzynarodowa Grupa Doradczo-Inżynierska Miebach Consulting

Absolwent wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Od 2003 roku pracuje w Miebach Consulting w Polsce. Od 2013 Partner Miebach Logistik Holding we Frankfurcie. Kierownik projektów logistycznych i nadzorów nad realizacją inwestycji w Polsce i zagranicą. Specjalista projektowania i wdrażania rozwiązań automatycznych w logistyce.

Jacek
Jarmuszczak
trener biznesu, praktyk
OperaPro
 

Karierę zawodową rozpoczynał jako kupiec w branży FMCG w polskich przedsiębiorstwach, dla których negocjował kontrakty zakupowe z dostawcami z całego świata - głównie korzystając z elektronicznych platform przetargowych. Później dla globalnego koncernu, lidera w swoim sektorze i dobrze znanej marki Philips Lighting, jako Strategic Buyer tworzył strategię zakupów dla obszaru Europy oraz prowadził negocjacje z kluczowymi dostawcami. Obecnie pracuje jako Kierownik Działu Zakupów Elektronicznych w Carlsberg Group, gdzie przeprowadza ok. 600 przetargów rocznie dla wszystkich zakładów Carlsberg na całym świecie. Ekspert w dziedzinie aukcji elektronicznych, negocjacji zakupowych, budowania relacji z dostawcami oraz e-systemów zarządzania zakupami. Posiada praktyczne doświadczenia w zakresie wdrażania i usprawniania narzędzi elektronicznych wspierających obszar zakupów (Ocena Dostawcy, Zarządzanie Kontraktami, Obieg Zapotrzebowań Wewnętrznych, Aukcje Elektroniczne). Wielomiesięczne kontrakty w Europie zachodniej, USA, Azji oraz praca w centralnych strukturach globalnej korporacji, dostarczyły ogromnego doświadczenia w zarządzaniu biznesem o charakterze międzykulturowym. W trakcie swojej ponad 16 letniej kariery negocjował kontrakty o łacznej wartości przekraczającej 3,5 miliarda EUR. Obecnie pracuje w NextBuy jako Vice President – Procurement Technology

W trakcie dotychczasowej pracy:
  • jako kierownik zakupów elektronicznych dla Carlsberg przeprowadził przeszło 600 przetargów dla wszystkich spółek Carlsberg na całym świecie na zakupy zarówno kategorii direct jak i indirect; największy z nich opiewał na kwotę 1,5 miliarda euro.
  • współtworzył politykę zakupową w firmie Carlsberg, w tym procedury postępowań przetargowych, szablony CBD, TCO
  • wprowadził 14 projektów optymalizacyjnych w ciągu 6 miesięcy dla wszystkich zakładów Philips Lighting zlokalizowanych w Indiach. Projekty przyniosły w sumie osiem milionów euro oszczędności,
  • stworzył strategiczny plan zakupów dla zakładów Philips Lighting w Indiach,
  • wprowadził koncepcję Vendor Managed Inventory realizowanej równolegle z Consignment Stock, które przyniosły 350 tys. euro oszczędności oraz spowodowały redukcję zapasów do poziomu 4%; po sukcesie, koncepcja ta została wprowadzona w większości zakładów Philips na całym świecie,
  • w 2009 uzyskał przeszło pół miliona euro oszczędności w trakcie jednych tylko negocjacji; było to w trakcie zorganizowanego „Dnia Dostawcy”, na który przyjechało 100 największych dostawców Philips. Wynik ten był najwyższym spośród wszystkich negocjacji przeprowadzonych tego dnia.
Łącznie przeprowadził ponad 300 projektów szkoleniowych dla takich firm jak: Atos, ABB, ADM, Air Liquid, Beko, Browin, BRW, Cargill, Carlsberg, Ikea, Manuli Ekobal ,NBP, Orbit One, ORLEN ,OTCF (4F), PadmaArt, PGE, Porta, Siemens, Sits, Tarkett, VCorrect, Valeo ,ZF TRW i wiele innych
Marta
Cudziło
kierownik Centrum Logistyki, project manager Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania

Od ponad 13 lat jako project manager lub główny wykonawca realizuje projekty konsultingowe dla przedsiębiorstw, głównie w zakresie optymalizacji sieci dystrybucji, wspomagania obszaru zarządzania zapasami, projektowania struktury łańcucha dostaw. Do tej pory współpracowała zarówno z dużymi, jak i średnimi przedstawicielami różnorodnych branż, realizując prace m.in. dla Energa Operator S.A., Gaz-System S.A., Tubes International Sp. z o.o., Grupa Colian, Leroy Merlin Sp. z o.o., NEUCA S.A., LINPAC Packaging, PGF S.A.. Autorka lub współautorka artykułów naukowych i specjalistycznych o tematyce logistyki i optymalizacji łańcuchów dostaw.

Piotr
Karbowiak
senior partner Graphene Partners
 
 
 
 

Biografia wkrótce...

Andrzej
Lada-Kubala
dyrektor zarządzania łańcuchem dostaw, członek zarządu
Meble Wójcik

Związany z szeroko pojętą logistyką od ponad 20 lat, obecnie członek zarządu Meble Wójcik Sp. z o.o. Podczas swojej drogi zawodowej pracował zarówno w firmach logistycznych jak: Maersk Logistics na stanowisku Country WND Manager, Rhenus Centract Logistics pełniąc funkcje: Dyrektora Transportu, a następnie Dyrektora Logistyki Kontraktowej, firmach dystrybucyjnych jak: Carrefour Polska odpowiadając za magazyn centralny, Geant Polska w której uruchamiał magazyn centralny. Ostatnie 8 lat związany z obszarem produkcji pełniąc funkcje dyrektora logistyki w Forte S.A. a następnie dyrektora zarządzania łańcuchem dostaw w Meble Wójcik Sp. z o.o. Na zlecenie klientów prowadził różnego rodzaju projekty obejmujące zagadnienia związane z optymalizacją procesów magazynowych i dystrybucyjnych. Zdobyte w ten sposób doświadczenia w branżach: FMCG, farmaceutycznej, białego AGD, elektro oraz obszarach zarządzania magazynem, transportem, planowania produkcji, zarządzania zakupami i obsługą klienta pozwalają zrozumieć potrzeby i oczekiwania każdej ze stron występujących w łańcuchu dostaw.

Roland
Krybus
principal i project engineer
Międzynarodowa Grupa Doradczo-Inżynierska Miebach Consulting

Pracuje w Miebach Consulting Gliwice przy projektach koncepcyjnych, detalicznych i nadzorach nad realizacją obiektów logistycznych m.in. w branży FMCG, części zamiennych oraz dóbr przemysłowych. Brał udział w realizacji projektów w Europie, jak również krajach Bliskiego Wschodu.

Przemysław
Piętak
dyrektor zarządzający
HUB logistics
 

Od 18 lat związany z logistyką i zarządzaniem łańcuchem dostaw. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Grupie Żywiec oraz w firmie doradczej Roland Berger Strategy Consultants, a także w CEVA Logistics, jednej z największych globalnych firm z branży logistycznej, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu w siedmiu krajach Europy Centralnej i Wschodniej. Od sierpnia 2018 zarządza w Polsce firmą HUB Logistics wywodzącą się z Finlandii, będącej integratorem usług związanych z logistyką kontraktową, outsourcingiem logistyki wewnętrznej oraz doradztwa logistycznego.

Robert
Lubandy
doradca logistyczny i właściciel
Lubandy.Logistic.Services
 

Absolwent Politechniki Śląskiej i Akademii Leona Koźmińskiego. Od prawie dwudziestu lat związany zawodowo z logistyką. Jako dyrektor logistyki w zakładzie produkcyjnym branży metalowej, odpowiedzialny za logistykę magazynową i nadzór nad produkcją. Potem jak dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań automatyzacji magazynowej w Europie Wschodniej. W przeciągu prawie sześciu lat zaprojektował ponad 150 magazynów i rozwiązań automatyzacji magazynowej w branżach FMCG, części zapasowych, lekarstw i produkcyjnej. Od 2008 samodzielnie z własną firmą na rynku usług konsultingowych w krajach Europy Wschodniej. Projektowanie i symulacje wspomagane komputerowo, są narzędziem codziennej pracy, co w parze z dużym doświadczeniem praktycznym, w różnych kręgach kulturowych daje szerokie widzenie problemów logistyki. W 2012 laureat nagrody CONSTANTINUS AWARD przyznawanej przez Austriacką Izbę Gospodarczą za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Międzynarodowego Projektu Doradczego. Firma Lubandy.Logistic.Services e.U. prowadzi projekty doradcze w Europie Wschodniej i posiada biura konsultantów w Austrii, Ukrainie i w Polsce.

Tomasz
Boruta
sales and project manager Eastern Europe
GEBHARDT Polska
 

Od 9 lat związny ze sprzedażą, realizacją i wdrażaniem zintegrowanych procesów logistycznych w centrach dystrybucyjnych i zakładach produkcyjnych u największych liderów branżowych w całej Europie. Doświadczenie zdobywał w branży retail oraz automotive, gdzie tworzył i usprawniał procesy intralogistyczne, w których nowoczene technologie w połączeniu z innowacyjnymi koncepcjami dążą do optymalizacji procesów. Obecnie rozwija projekty z branży e-commerce, retail, FMCG i automotive, w których największą rolę odgrywaja innowacyjne i wysoce zautomatyzowane systemy transportu i magazynowania, gdzie kluczem jest idea Przemysłu 4.0.

Marek
Różycki
managing partner Last Mile Experts
pierwsza połowa zespołu Last Mile Prophets
 

Był członkiem zespołów dla rozpoczynających działalność w Polsce takich firm jak DHL, Coopers & Lybrand, Allied Domecq, Grand Met.Monsanto (Polska i Ukraina). Jako CEO GeoPost CSEE, stworzył region 16 krajów pod marką DPD. Do 2015 roku był wiceprezesem Amazon Logistics EU. Odpowiadał także za utworzenie Masterlink Express w 1991 r. (obecnie DPD Polska). Doradza klientom w kwestiach strategicznych i handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem e-commerce i M&A.

Ian
Kerr
druga połowa zespołu Last Mile Prophets
założyciel i prowadzący Postal Hub Podcast

Co tydzień prowadzi podcast Postal Hub, kierowany do przedstawicieli i zainteresowanych globalnymi zmianami w branży KEP. Jest ekspertem KEP i autorem licznych publikacji w tym temacie. Stoi za nim blisko 20 lat doświadczenia w sektorze pocztowym i ostatniej mili, w szczególności z rynku australijskiego.

Michał
Samborski
head of development, development director
Panattoni w Polsce

Jest odpowiedzialny za nowe przedsięwzięcia w regionach: Polska Centralna, Warszawa i Gdańsk. Współpracował z Panattoni Europe już wcześniej na stanowisku kierownika projektu (2006-2011), nadzorując rozwój 7 budynków w Łodzi i na Górnym Śląsku o powierzchni 220 000 mkw. W firmie Hines (2011-2015) był dyrektorem projektu odpowiedzialnym za obiekt biurowy (Neptun Gdańsk), zakup portfela logistycznego (300 000 mkw.), a także zarządzał aktywami portfela logistycznego. W trakcie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za: strategiczny rozwój biznesu, identyfikację i nabywanie inwestycji komercyjnych, negocjowanie warunków umów, wynajem i zarządzanie projektami.

Artur
Olejniczak
właściciel
Art Of Communication
 

Menedżer z 16-letnim doświadczeniem w branży Transport, Spedycja, Logistyka. Z zaangażowaniem dzielący się swoją ekspercką wiedzą i interdyscyplinarnymi umiejętnościami. Jest cenionym moderatorem i keynote speakerem największych branżowych konferencji. Od 7 lat trenerem biznesu i wykładowcą Wyższej Szkoły Logistyki. Współorganizował Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS. Od wielu lat baczny obserwator i recenzent wydarzeń oraz nowości branży TSL i KEP. Jest autorem ponad 100 publikacji dotyczących TSL na łamach czasopism: „LOGISTYKA”, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „MSP” i innych fachowych czasopism. Specjalizuje się w popularyzowaniu szerokiemu gronu odbiorców różnych aspektów związanych z szeroko pojętą logistyką. Znany z uśmiechu (pozytywnego podejścia do ludzi), barwnego języka oraz charyzmatycznej osobowości. Z pasją, profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem realizuję podejmowane projekty skutecznie stosując strategię win-win.

Przemysław
Klich
dyrektor ds. sprzedaży
Arvato Supply Chain Solutions
 

Ekspert w zakresie logistyki dla: e-commerce oraz sieci detalicznych w Arvato SCM Solutions. Od 20 lat zajmuje się szeroko pojętymi usługami dla kanału e-commerce (logistyka, programy lojalnościowe, płatności). Obecnie dyrektor ds. sprzedaży w Arvato SCM Solutions. Pracując m.in. dla Grupy Allegro.pl, kierował programem lojalnościowym payback.pl, e-sklepem paygsm.pl oraz współtworzył projekt AlleKarta. W Arvato od 2007 r., gdzie odpowiada za rozwój i sprzedaż kompleksowych rozwiązań logistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi e-sklepów oraz sieci detalicznych.

Organizator:
 
Partnerzy:
 
 
Partnerzy merytoryczni:
 
 
Partnerzy medialni: